Ka vdekur në moshën 52-vjeçare muzicienti Adam Schlesinger, derisa ishte i shtrirë në një spital në New York duke u shëruar nga virusi Covid-19.

Schlesinger do të mbahet në mend si basist dhe këngëtar në rok grupin Fountains Of Wayne. Gjatë karierës së tij, ai u nominua për Oscar, Golden Globe, Tonys, Grammys dhe Emmys, duke u shpërblyer me këto dy të fundit.

Ai ishte i divorcuar, derisa ka lënë pas dy vajza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *