Ka vdekur në moshën 53 vjeçare aktori Irrfan Khan, i njohur për rolet e tij në filmat Slumdog Millionaire, Jurassic World dhe Life of Pi.  

Khan ndërroi jetë në një spital në qytetin indian Mumbai.

Kompania që kujdeses me PR-in e tij lëshoi njoftimin për vdekjen e aktorit, duke treguar se Khan vdiq i rrethuar nga familja e tij.

Në vitin 2018 aktori tregoi se ishte diagnostifikuar me një tumor të rrallë që prekte qelizat që lëshonin hormone në qarkullimin e gjakut.

Për shumëkë, Khan do të mbetet një nga aktorët më të talentuar të Indisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *