Festivali Glastonbury ka bërë publik line-upin e parë të artsitëve që do të jenë pjesë të edicionin të sivjetëm.

Arctic Monkeys, Guns N’ Roses dhe Elton John janë artistët kryesorë për tri netët e festivalit.   

Të tjerë këngëtarë/re dhe grupe që do të performojnë këtë vit në një prej festivaleve më të mëdha në botë, janë: Alt-J, Blondie, Chvrches, Fever Ray, Kelis, Leftfield, Rudimental, Alison Goldfrapp, The War on Drugs dhe shumë emra të tjerë.

Ky edicion i festivalit mbahen nga 21-25 qershor në Worthy Farm, Pilton në Somerset të Anglisë.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *