Në Hagë fillon gjyqi ndaj katër ish-krerëve të UÇK-së

Të hënën ka filluar në Hagë gjyqi ndaj ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe tre ish-krerëve të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thaçi u deklarua i pafajshëm ndaj akuzave për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Të pafajshëm ndaj të gjitha akuzave janë deklaruar edhe Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.   Të […]