KFOR-i e vlerëson të qëndrueshme situatën...
KFOR-i ka larguar të dielën trupat e këtij misioni nga...
I kemi humbur 31.000 ushtarë, thotë...
Që nga fillimi i luftës mes Rusisë dhe Ukrainës, dy...
Dorëhiqet Kryeministri maqedonas Kovaçevski
Të dielën, në Maqedoninë e Veriut pritet të miratohet qeveria...
Rusia mund t’i përdorë armët bërthamore,...
Një raport i Institutit Ndërkombëtar për Studime Strategjike (IISS) thotë...
Osmani-Pendarovski: Na bashkon rruga e integrimit...
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mirëpritur të enjten Presidentin...
Lajmet Ditore
Politike dhe Opinione