Presidenti amerikan Donald Trump është testuar pozitiv nga koronavirusi bashkë me Zonjën e Parë Melania Trump.

“Do ta kalojmë së bashku,” ka shkruar Trump në rrjetin social Twitter duke njoftuar se është testuar pozitiv për Covid-19.

Trump është 74 vjeçar dhe kështu futet në grupin e personave me rrezik të lartë që mund t’i dëmtohet shëndeti nga virusi.

Mendohet se infektimi ka ndodhur pasi një nga këshilltaret e tij, 31 vjeçarja Hope Hicks kishte dal pozitiv me koronavirus. Ajo ishte pjesë e grupit të Trump që udhëtuan për debatin e parë televiziv në garën presidenciale që Trump e mbajti kundër demokratit Joe Biden në Ohio të martën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *