Gjatë ditës së sotme pritet të mbërrijë në Kosovë, për një vizitë dy ditore, Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Vizita e Ramës ndodh pas aktakuzave të ngritura nga Gjykata Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Siç transmeton Zëri, planifikohet që Rama të takohet me presidentin Thaçi, me kryeministrin Avdullah Hoti, kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmanin, kreun e PDK-së Kadri Veselin dhe me kryetarin e Nismës Fatmir Limajn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *