Futbollistja Kosovare Asllani është një nga dhjetë gratë më të fuqishme në Suedi.

Falë kontributit të saj në ndeshjet e kombëtares suedeze të femrave, Asallani tashmë është një emër i njohur dhe për këtë ka shkruar edhe faqja zyrtare e shtetit sudez e cila ka publikuar këtë listë me gratë më të fuqishme në vend.

Futbollistja shqiptare shënoi tre gola të rëndësishëm gjatë Kupës së Botës. Suedia ka një nga skuadrat më të mira në botë kur bëhet fjalë për futbollin e grave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *