Janë publikuar fotografitë e para nga mbërritja e Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë në Uashington.

Hoti është pritur nga i dërguari special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell.

Në fotot e shpërndara nga llogaria e Këshillit për Siguri Kombëtare, tregohet pritja që Grenell i ka bërë kryeministrit Hoti si dhe Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq.

“Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të lehëtsojnë normalizimin ekonomik”, thuhet bashkangjitur në postimin shpërndarë përmes Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *