Greqia kërkon nga të gjitha palët që të shtojnë përpjekjet për arritjen e një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë.

Kështu ka thënë të premten në Prishtinë Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias.

“Kjo zgjidhje do të stabilizoj mbarë rajonin dhe do të sjellë rajonin më afër familjes evropiane”, ka deklaruar Dendias, transmetom REL.

Pas takimit Ministren kosovare të Punëve të Jashtme Donika Gërvalla, diplomati grek ka theksuar se vendi i tij vazhdoj të mbeshtes liberalizimin e vizave për Kosovën.

Lexo më shumë këtu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *