Arrestimet e ditëve të fundit kryer nga Gjykata Speciale janë konsideruar si “veprime të pavarura të drejtësisë” nga Kryeministri Avdullah Hoti.

Gjatë ditës së djeshme u bë arrestimi i udhëheqësve të veteranëve të UÇK’së, Hyseni Gucati dhe Nasim Haradinajn.

“Qeveria e Republikës së Kosovës beson se drejtësia është mbi të gjitha, dhe se duhet respektuar plotësisht”, është shprehur Hoti përmes llogarisë së tij në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *