Komediani britanik James Corden tha të enjten se do të largohet nga “The Late Late Show” në televizionin CBS në vitin 2023 pas tetë vjetësh si prezantues.

Corden e bëri të ditur lajmin gjatë xhirimit të një episodi në Los Angeles.

“Unë kurrë nuk dua që kjo shfaqje të mbijetojë mirëpritjen e saj në asnjë mënyrë,” tha Corden në një klip të publikuar në YouTube. “Gjithmonë dua ta pëlqej ta bëj atë. Dhe vërtet mendoj se pas një viti do të jetë një kohë e mirë për të vazhduar përpara dhe për të parë se çfarë tjetër mund të jetë atje”.

Kontrata e humoristit do të skadonte në gusht, por ai ra dakord të vazhdojë të prezantojë edhe për një sezon që do të zgjasë deri në pranverën e vitit të ardhshëm, transmeton KultPlus.

Corden premtoi se shfaqjet e tij të mbetura do të ishin një “shpërthim” i mbushur me skica dhe surpriza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *