Mesatarisht, mbi 1,000 persona po humbin jetën nga Covid-19 në Shtetet e Bashkuara, derisa numri total i të vdekurve i është afruar shifrës 250,000.

Të infektuar tani janë më shumë se 11 milionë, derisa spitalet kanë regjistruar rekord në pranimin e pacientëve.

Dy shtetet e fundit që kanë vendosur masa të ashpra kundër përhapjes së virusit janë Washington dhe Michigan.

Guvernatori i Michigan, Gretchen Whitmer tha se shteti që ai drejton është në gjendje të rëndë dhe mund të ndodh që shumë shpejt të ketë deri në 1,000 vdekje në javë nga koronavirusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *