Afati kalimtar dimëror në Ligën Angleze të Futbollit dhe Premiershipin Skocez tashmë është mbyllur.

Më poshtë gjeni listën e disa prej marrëveshjeve  më të bujshme të arritura të klubeve britanike, duke përfshi emrin e lojtarit dhe klubeve, çmimi dhe ora e nënshkrimit të kontratës gjatë ditës së fundit të “dritares dimërore” të transferimeve.

00:20 Dele Alli [nga Tottenham në Everton], lojtar i lirë (por mund të arrihet shuma prej £40m)

22:45 Dan Burn [Brighton –  Newcastle] £13m

18:45 Donny van de Beek [Manchester United – Everton] huazim

16:20 Dejan Kulusevski [Juventus – Tottenham] huazim

16:14 Rodrigo Bentancur [Juventus – Tottenham] £15.9m

14:01 Julian Alvarez [River Plate – Manchester City] £14.1m (por vazhdon të luaj si huazim

në River Plate deri në korrik)

08:05 Christian Eriksen [lojtar i lirë – Brentford]

00:06 Denis Odoi [Fulham – Club Bruges] (detajet e kontratës mbesin të pazbuluara)

Ndërsa, në ditët e kaluara gjatë janarit këto ishin disa prej marrëveshjeve më të bujshme:

Bruno Guimaraes [Lyon – Newcastle] shuma fillestare £35m

Luis Diaz [Porto – Liverpool] shuma fillestare £37.5m

Adama Traore [Wolves – Barcelona] huazim

Dusan Vlahovic [Fiorentina – Juventus] £58m

Anthony Martial [Manchester United – Sevilla] huazim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *