Pas ndeshjeve nëpër grupe, ku u shënuan 308 gola, Liga e Kampionëve rikthehet të martën mbrëma me fazën e 1/8 e finales.

Ndeshja e sotme kryesore, dhe ndoshta e gjithë kësaj faze, është përballja ndërmjet Dortmundit dhe PSG.  

A do të jetë ky viti i PSG? Apo, do të shkëlqej adoleshenti Erling Braut Haaland tek skuadra gjermane?

Sonte gjithashtu luhet edhe ndeshja ndërmjet Atletico Madrid dhe Liverpool.

Trajneri i skuadres angleze, Jurgen Klopp, e ka cilësuar përballjen me spanjollët si “një nga më të vështirat në jetën e një futbollisti.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *