Cristiano Ronaldo është afër edhe një rekordi, pas golit të shunar në ndeshjen kundër Hellas Verona.

Portugezi ka shënuar në dhjetë ndeshje radhazi në Seria A, duke kaluar rekordin që kishte David Trezeguet.

Më lart në rekord qëndrojnë dy lojtarë, një legjendë si Gabriel Omar Batistuta dhe Fabio Quagliarella. Ata kanë shënuar në 11 ndeshje radhazi dhe Ronaldo ka mundësinë që fundjavën e ardhshme kundër Brescia ta barazojë atë rekord dhe më pas pjesë jo të shënojë emrin në historinë e Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *