Një 77-vjeçar nga Kavaja dhe një 69-vjeçar nga Hasi janë dy viktimat e fundit nga koronaviursi në Shqipëri.

Kështu, numri i të vdekurve nga Covid-19 deri tani është 15.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri u ka shprehur ngushëllime familjeve të të ndjerëve dhe apeloi qytetarët t’i respektojnë me shumë rigorozitet masat e distancimit social dhe izolimit, pasi janë përcaktuese për frenimin e përhapjes së COVID-19, transmeton Top Channel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *