Tërmeti që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Bosnje dhe Hercegovinë i ka mrrë jetën një gruaje.

Mediat e vendit raportojnë se bëhet fjalë për një grua në të njëzetat nga Stolaci e cila ka vdekur pasi gurët e kanë goditur derisa ishte në shtëpinë e saj në momentet e dridhjes së tokës.

Sipas portaleve klix.ba, ajo u transferua në Spitalin e Mostarit por mjekët arritën vetëm të konstatojnë vdekjen e saj.

Sipas qendrës spitalore në Stolac një numër i madh i njerëzve janë lënduar.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 20 kilometra në lindje të Stolacit dhe 45 kilometra në juglindje të Mostarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *