Arben Vitia ka dhënë dorëheqje sot nga posti i Ministrit të Shëndetësisë së Kosovës.

“Unë sot po e përmbyll angazhimin tim në këtë detyrë që më pati ngarkuar kryeministri Kurti ndaj të cilit do jem mirënjohës”, ka thënë Vitia në njoftimin për dorëheqjen e tij.

Ministri i deritanishëm i shëndetësisë tani e tutje do të angazhohet në fushatën për të parin e Prishtinës si kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje.

“Jam thellë i prekur nga solidariteti dhe përpjekja për të ndjekur udhëzimet nga qytetarë që treguan mirëkuptim dhe kulturë duke mbrojtur shëndetin publik”, tha të premten Vitia, transmeton Koha.net.

Detyra e drejtimit të Minisrisë së Shëndetësisë i është kaluar zv.ministres Dafina Gexha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *