Është vrarë kanidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj, pas gjuajteve me armë të mërkurën mbrëma në Pejë.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se mbrëmë rreth orës 20:15 është raportuar për të shtëna me armë zjarri, derisa të vdekur kanë mbetur dy persona dhe një tjetër është plagosur.

Viktima e dytë është Blerand Kadrija, poashtu anëtar i PDK-së dhe ish-kandidar i kësaj partie për kryetar të Deqanit.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal kur kanë gjuajtur me armë njëri tjetrin.

Në reagimin e PDK-së për ngjarjen, u janë shprehur ngushëllime familjeve të të vrarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *