David Gilmour po punon në “album të ri” në studio

Gruaja e David Gilmour, Polly Sampson, ka ndarë në mediat sociale fotografi të burrit të saj duke punuar në studio. Besohet se kitaristi i Pink Floyd është duke punuar në një album të ri. Pamjet janë ndarë nga gruaja e tij e cila është autore dhe tekstshkruese. Në fotot e publikuara shihet Gilmour me artistë […]

Albumi i Kanye West dhe Ty Dolla $ign do të dal në janar

Albumi “Vultures”, bashkëpunim i Kanye West dhe Ty Dolla $ign do të lëshohet më 12 janar, kanë konfirmuar përfaqësuesit e dy reperëve. Ky album ishte menduar të lëshohet më 15 dhjetor, derisa ishte paralajmëruar edhe dy herë më parë gjatë muajit tetor dhe nëntor. Albumi ka kohë që është duke u punuar, derisa në nëntor […]

Këto janë top 40 këngët e shekullit për Krishtlindje

Kompania e klasifikimeve të këngëve në Mbretërinë e Bashkuar ka zbuluar 40 këngët më festive për Krishtlindje për shekullin 21. Në këtë listë të përpiluar nga Official Charts Company, janë emrat si Coldplay, Ed Sheeran, Lily Allen dhe Ariana Grande. Në vendin e parë renditet kënga ‘It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas’ nga […]

Kur Pharrell Williams dëgjoi për herë të parë këngën ‘Get Lucky’

Daft Punk kanë ndarë për publikun pamje ku tregohet reagimi i këngëtarit Pharrell Williams kur kishte dëgjuar për herë të parë këngën ‘Get Lucky’, pjesë e së cilës është edhe ai. Dyshja elektronike franceze po vazhdon të publikoj ‘Memory Tapes’ ku tregohen momente të shumta me bashkëpunëtorë të ndryshëm gjatë realizimit të albumit të tyre […]

Ed Sheeran thotë se nuk do të ketë singla apo video nga albumi i ri

Këngëtari Ed Sheeran i ka njoftuar fansat se nuk do të nxjerrë singla apo video nga albumi i tij më i ri Autumn Variations. Albumi i ri është i dyti që Sheeran lëshon gjatë këtij viti, pas albumit rikthyes Subtract. Albumi Autumn Variations ka për prducent Aaron Dessner (nga The National) dhe shënon albumin e […]

Pas 27 vite, arrestohet i dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur

Njëri nga dëshmitarët e fundit të gjallë të vrasjes së Tupac Shakur-it, këngëtarit të muzikës rap të vrarë në vitin 1996, është arrestuar në Las Vegas. Arrestimi i të dyshuarit shënon një përparim të shumëpritur në rastin që ka irrituar hetuesit dhe ka magjepsur publikun që kur ikona e muzikës hip-hop ishte vrarë me armë […]

Glastonbury tregon line-upin për edicionin 2023

Festivali Glastonbury ka bërë publik line-upin e parë të artsitëve që do të jenë pjesë të edicionin të sivjetëm. Arctic Monkeys, Guns N’ Roses dhe Elton John janë artistët kryesorë për tri netët e festivalit.    Të tjerë këngëtarë/re dhe grupe që do të performojnë këtë vit në një prej festivaleve më të mëdha në […]

Ky është verzioni më i ri i “Beautiful Day” nga U2

U2 kanë ndarë një verzion të ri të hitit të tyre “Beautiful Day”. Ky verzion i këngës është pjesë e albumit të ri Songs Of Surrender i cili do të lëshohet më 17 mars dhe do të përbëhët nga 40 këngë të ri-incizuara nga katalogu i gjithë karrierës së bendit irlandez. Verzioni i ri i […]

Harry Styles triumfon në Brit Awards

Këngëtari Harry Styles ka fituar çmimin e Artistit të Vitit në Brit Awards. Pasi pranoi çmimin, në ceremoninë e mbajtur të shtunën mbrëma, Styles tha se çmimin ia dedikon të gjitha këngëtareve që asnjë prej tyre nuk ishte pjesë e të nominuarve në këtë kategori ku të nominuar ishin vetëm artistë meshkuj. Gjithashtu, Styles fitoi […]

Everything But The Girl – “Nothing Left To Lose”

Pas 24 vite, dyshja Everything But The Girl janë rikthyer me një këngë të re. “Kemi dashur të rikthehemi me diçka që tingëllon moderne,” ka thënë Tracey Thorn për këngën e re “Nothing Left to Lose”. Kënga mund të reshtohet në zhanrin dance music për të cilin njihet bendi, duke i shtuar tinguj dhe çasje […]