David Gilmour po punon në “album të ri” në studio

Gruaja e David Gilmour, Polly Sampson, ka ndarë në mediat sociale fotografi të burrit të saj duke punuar në studio. Besohet se kitaristi i Pink Floyd është duke punuar në një album të ri. Pamjet janë ndarë nga gruaja e tij e cila është autore dhe tekstshkruese. Në fotot e publikuara shihet Gilmour me artistë […]

Punimi më i ri i Banksyt vidhet nga dy persona në Londër

Banksy ka vënë në publik punimin e tij të fundit artistik që, me sa duket, është mesazh kundër luftës së Izraelit në Gaza. Duke e ndarë në faqen e vet në Instagram, artisti anonim ka publikuar një shenjë ndalese trafiku (STOP) mbi të cilën janë punuar në formë 3D aeroplanë luftarakë, mesazh ky i dhënë […]

Albumi i Kanye West dhe Ty Dolla $ign do të dal në janar

Albumi “Vultures”, bashkëpunim i Kanye West dhe Ty Dolla $ign do të lëshohet më 12 janar, kanë konfirmuar përfaqësuesit e dy reperëve. Ky album ishte menduar të lëshohet më 15 dhjetor, derisa ishte paralajmëruar edhe dy herë më parë gjatë muajit tetor dhe nëntor. Albumi ka kohë që është duke u punuar, derisa në nëntor […]

Amerikanëve u ofrohet vaksina e re kundër COVID-it

Shumica e amerikanëve duhet të marrin vaksinën më të fundit ndaj COVID-it, njoftuan të martën zyrtarët e shëndetësisë. Komisioni këshillimor i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) miratoi vaksinat e reja për personat e moshës nga 6 muaj e lart, dhe ky sugjerim u mbështet menjëherë nga drejtorja e këtij institucioni. Ashpërsia e […]

Numri i viktimave në Gazë kalon shifrën 20.000

Mbi 20,000 të vrarë është shifra e fundit nga lufta në Gazë mes ushtrisë së Izraelit dhe grupit palestinez Hamas.   Ministria e Shëndetësisë në Gazë tha se ka dokumentuar 20.057 vdekje në luftime dhe mbi 50.000 të plagosur. Kjo ministri nuk bën dallimin midis civilëve dhe luftëtarëve të vrarë. Paraprakisht, zyrtarët shëndetësorë kishin thënë […]

“Krishtlindja na thërret të rilindemi në virtyte”, thotë Don Agim Qerkini

Në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë, besimtarë katolikë u mblodhën të dielën për meshën e së Dielës, e cila këtë herë rastisi të jetë në vigjilje të Krishtlindjeve. Mesha në Katedralen “Shën Nëna Terezë”, këtë të diel ishte më e veçantë. Njerëz të shumtë morën pjesë në të Dielën e Katërt të Ardhjes, e cila […]